Üsküdar Su Tıkalı Kanal Açma 99TL

Tıkalı Kanal Açma, Kanal tıkanıklığı, tesisat kanal tıkanması,  su tesisatları bazen arızalara sebep olabilir. Bu durumun çeşitli sebepleri olabilir. Bu sebepler arasında su tesisatının yapım aşamasında yapılan hatalar kaynaklık edebilir. Diğer sebebi ise zamanla boruların eskimesi yüzünden meydana gelebilen su sızıntılarıdır. Kanallarda meydana gelen tıkanıklılar da su sızıntılarına sebep olur.

Bunun sonunda da duvarlarda ya da yerlerde rutubet, nem ya da koku meydana gelir. Sızıntını tespit edilmesi durumunda uzman bir ekip çağırmalısınız. Kamera ile tıkalı kanal tespiti yapan acemi firmalara değil isk belgelilar sızıntıların ve kokunun oluşmasını engelleyeceklerdir. Kameralalı makineler ile “kanal tespiti” yaparak arızanın meydana geldiği bölüme daha hızlı ulaşmaktadırlar. Tıkalı kanal tespiti yapan acemi firmalara değil isk belgelilar ev ya da işyerinizde herhangi bir kırılma yapmadan sorunlu boru hattına ulaşmaktadırlar.

Tıkanıklar sadece üretim esnasında yapılan hatalardan meydana gelmez. Uzun yıllar kullanımdan sonra tıkanıklıklar meydana gelebilmektedir. Bu tıkanıklar sonucunda da ağır kokular ve sızıntılar da oluşur. Klasik sistem ile tıkalı kanal tespiti yapmak artık çok eskilerde kaldı. Artık hemen her şehirde bulunan tıkalı kanal tespit acemi firmalara değil iski belgelisı sizlere en küçük sorununuzda bile hizmet vermektedirler.

Kanallarda oluşan tıkanıklık sonucu su kanalda akışını ilerletemez ve su geri gelmeye başlar. Böylece de su sızıntıları meydana gelir. Sadece sızıntı değil bazen tamamen giderlerin ve atıkların şiddetli şekilde eri taşması da görülebilmektedir. Önemsemediğiniz küçük su sızıntıları bazen daha büyük zarlara sebep olabilmektedir.

Hem maddi olarak hem de sağlığınız için daha büyük zararlara uğramamak için tıkalı kanal tespiti yaptırmanız sizin için daha avantajlı olacaktır. Kanalların tıkanmaması için izler de küçük önlemler alabilirsiniz. Mesela banyo ya da tuvalet kanallarının tıkanmasındaki en büyük faktör gider kısımlarına atılan peçeteler ve diğer atıklardır.

Ayrıca tesisatınızın yapılırken örneğin klozet giderinin suyunun biraz daha tazyikli olmasına dikkat etmelisiniz. Böylece atıklar tek seferde gider kanalına ulaşacaktır. Genellikle kalabalık apartmanlarda sıkça görülen kanal tıkanıklığının sebebi de gider borularına atılan atıklardır.

Bunun için apartman toplantılarınızda özellikle bu konuları paylaşmanız herhangi bir tıkanıklık için önlem almış olmanızı sağlayacaktır. Herhangi bir tıkanıklık sonucunda çağırdığınız ekibin önce gider borularının hangisinde tıkanıklık olduğunu tespit etmesi gerekmektedir. Diğer borulara zarar vermeden tıkalı kanalın açılması için gerekli olan makineler ile etrafa zarar vermeden işlemi sonlandırmalıdır. İşlem esnasında herhangi bir su sızıntısının olmamasına dikkat edilmelidir.

Büyük kanalların tıkanıklıkları daha büyük sorunlara sebep olabilmektedir. Mesela içme suyuna gider suyunun karışması gibi. Bu da sağlığı birinci dereceden tehdit edebilir. Kanal açma acemi firmalara değil iski belgelisının işinde gerçekten uzman olması ve günümüz şartlarına uygun makinelerle çalışması gerekmektedir.

Tıkalı Kanal Tespiti hizmetimiz için bizimle iletişime geçiniz